HomeV Gminny Konkurs Przyrodniczy „Z przyrodą za pan brat”

V Gminny Konkurs Przyrodniczy „Z przyrodą za pan brat”

konkurs 9W środę, 11 kwietnia, w naszej szkole odbył się już V Gminny Konkurs Przyrodniczy ,,Z przyrodą za pan brat". Do konkursu zgłosiły się wszystkie szkoły z gminy Postomino. Uczestnicy musieli w ciągu godziny zmierzyć się z testem składającym się z 34 zadań otwar-tych i zamkniętych, za których poprawne rozwiązanie mogli zdobyć 140 punktów.

Rywaliza-cja była ogromna, pomiędzy poszczególnymi szkołami były niewielkie różnice w punktacji, wszyscy uzyskali powyżej 100 punktów. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco: I miejsce – Zespół Szkół w Postominie, II – Szkoła Podstawowa w Staniewicach, III – Ze-spół Szkół w Jarosławcu, IV – Zespół Szkół Społecznych w Korlinie i V miejsce – Zespół Szkół w Pieszczu.

Naszą drużynę, składającą się z uczniów klasy I,II,III reprezentowali: Dominik Zięba z klasy I, Piotr Rynkowski z klasy II oraz Wiktoria Petyn z klasy III. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, a ich opiekunowie podziękowania za przygotowanie dzieci do konkursu.

Anna Dąbrowska

konkurs 1