Home"Arlekin" zdobył wyróżnienie w województwie!

"Arlekin" zdobył wyróżnienie w województwie!

20170401 135610Dnia 13 maja 2017 r. uczniowie z Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie mieli możliwość i zaszczyt reprezentowania szkoły, gminy i powiatu na Wojewódzkich Konfrontacjach Teatralnych, które odbyły się na zamku w Świdwinie." Arlekin" na deskach zamkowej sceny wystąpił już czwarty raz w trakcie swego istnienia. Trzy razy zdobył wyróżnienie, co cieszy tym bardziej, że na owym konkursie występują najlepsze teatry w województwie zachodniopomorskim. Tym razem także poziom był bardzo wysoki, gdyż większość występujących teatrów, to grupy działające w miejskich centrach kultury. Wśród nagrodzonych tylko " Arlekin" był teatrem szkolnym.

Jest to dla nas tym bardziej znacząca nagroda. Mamy ogromną satysfakcję, że nasza pasja, to, co kochamy, co nas zmienia i pozwala inaczej patrzeć na świat- TEATR- wpływa nie tylko na nasze wewnętrzne piękno, naszą wrażliwość, ale także daje radość innym ludziom, możliwość przeżywania wyjątkowych chwil, które kiełkują w ich sercach i rosną, by kiedyś eksplodować dojrzałą miłością do sztuki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim sympatykom naszego teatru, gronu pedagogicznemu, które niejednokrotnie wykazywało się nadzwyczajną wyrozumiałością, Pani dyrektor za wiarę w nas i siłę, której nam dodawała, gdy miewaliśmy chwile zwątpienia, absolwentom naszej szkoły, którzy cały czas starali sie być blisko. Kiedy się widzi takie rzesze osób, od których emanuje prawdziwe ciepło, utwierdza się tylko w przekonaniu, że tworzenie teatru jest najpiękniejszą z rzeczy, ponieważ pozwala być blisko ludzi, ich trosk, smutków, radości, a przede wszystkim pozwala ich zmieniać- czynić piękniejszymi.

Za wszystkie chwile- słodkie i gorzkie, uczucia pozytywne i negatywne, pokorne wdrażanie wskazówek- swoim aktorom dziękują: Edyta Stachowska i Marta Maksymiuk.

20170401 135610