Home„Idą pierwszaki, dawne maluchy...”

„Idą pierwszaki, dawne maluchy...”

slubowanie 1Recytacją tego wiersza rozpoczęła się 19 października 2015r. uroczystość ślubowania i paso-wania uczniów klasy pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej w Korlinie.
Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Olimpia Stachowska przywitała zaproszonych gości oraz pierwszoklasistów przypominając im jednocześnie, że oprócz praw mają również obowiązki, z których muszą się sumiennie wywiązywać.

Po wspólnej recytacji wiersza, uczniowie zaprezentowali się również w recytacji indywidual-nej, zaśpiewali piosenki oraz odpowiedzieli na pytania z wiersza Władysława Bełzy „Kto ty jesteś? Polak mały" zadane przez Olimpię.

Muzyczną niespodziankę przygotowały młodszym kolegom i koleżankom uczennice, również klasy pierwszej, ale gimnazjum. Patrycja Kamińska, Wiktoria Czernikowska, Dominika Wy-ciszkiewicz, Paulina Bryl oraz Julia Walentynowicz zaśpiewały piosenkę „Ślubowanie" i uro-czyście włożyły pierwszakom birety na głowy.

Następnie po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiło uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów, a także ich rodziców.

Pani wicedyrektor Grażyna Kozar wraz z panem dyrektorem Jarosławem Garbowskim doko-nali ceremonii pasowania oraz wręczyli dyplomy i legitymacje szkolne. Po przemowie pana dyrektora, głos zabrała wicewójt Gminy Postomino pani Aleksandra Kurek, przewodnicząca Rady Rodziców pani Maja Salabura oraz wiceprezes Stowarzyszenia pani Maria Lech-Szajner. Każdy z przemawiających, oprócz słów skierowanych do pierwszoklasistów, wręczył im upominki.

Po oficjalnej uroczystości odbył się poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów i uczennic klasy I.
Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości, a w szczególności głównej organizatorce pani Mai Salabura, która poświęciła mnóstwo swojego czasu oraz zaprezentowała swoje zdolności cukiernicze wykonując piękny i pyszny tort.
Wszystkim rodzicom i dzieciom dziękuję za miłe słowa, wsparcie oraz śliczny bukiet kwiatów.

Anna Dąbrowska

slubowanie