Podaruj nam 1%

HomeZuchy

Zuchy i Harcerze

Z życia zuchów i harcerzy...

IV Rajd Noworoczny Zuchów i Harcerzy już za nami

W dniach 19-20 stycznia 2012r. odbył się IV Noworoczny Rajd Związku Drużyn Gminy Postomino- Regiony. Blisko 80 zuchów, harcerzy i starszych harcerzy jednostek dzia-łających na terenie Gminy Postomino uczestniczyło w Rajdzie zorganizowanym po raz pierw-szy w Zespole Szkół Społecznych w Korlinie. Drużyny, które aktywnie uczestniczyły w Raj-dzie to: 30 GZ "Szumiące Muszelki" z drużynową Lilią Stolarek - Bojko z ZS w Postominie, 25 DH im. Emilii Gierczak z drużynową Anną Wegner z ZS w Postominie, 8 WDH "Gryf" z drużynową Emilią Foryś i druhną Mirosławą Mrowińską ze Staniewic oraz gospodarze Rajdu 34 GZ "Piraci" z drużynową Dorotą Skrzeczkowską i druhną Anną Pachołek z Korlina.

Po zakwaterowaniu uczestników odbył się Apel Inauguracyjny przeprowadzony przez Komendanta Rajdu Dorotę Skrzeczkowską.

Następnie głos zabrała Dyrektor ZSS Aleksandra Kurek, która przywitała zgromadzonych i życzyła udanego rajdu. Po apelu wszyscy udali się na świeczkowisko, gdzie Komendant Hufca ZHP hm. Ryszard Sobczak opowiedział o dawnych dziejach miejscowości Korlino oraz o historii innych wiosek i ich ciekawych miejscach. Motywem przewodnim rajdu były pieśni i przyśpiewki ludowe, nie zabrakło więc największych lokalnych znawców tej muzyki kapeli ludowej "Pieńkowianie", którzy zaszczycili rajdowiczów swoją obecnością. W przerwie ich występu zaprezentowały się drużyny zuchów i harcerzy z wcześniej przygo-towanymi piosenkami ludowymi. Wspólne śpiewanie utworów ludowych pokazało, że muzy-ka nie zna granic. A młodzi wykonawcy popisywali się znajomością tekstów pieśni ludo-wych, co wywołało szczery podziw wśród zaproszonych gości.

O godzinie 20.00 drużyny wyruszyły w kierunku Łącka biorąc udział w grze tereno-wej. Niestety pogoda nie dopisała, dlatego zabawa przy ognisku, zorganizowanym przy wsparciu OSP z Łącka, ograniczyła się do zjedzenia kiełbaski i szybkiego powrotu do miejsca noclegu.
Następnego dnia odbyła się musztra szkoleniowa przeprowadzona przez hm. Ryszarda Sobczaka oraz konkurs plastyczny pt. "Najpiękniejsze miejsce, zabytek w moim regionie". Prace były piękne i starannie wykonane, dlatego wszystkie drużyny otrzymały wspaniałe nagrody.

Po obiedzie i pożegnaniu, zmęczeni, ale z uśmiechami na twarzach rozjechaliśmy się do domów.
Do zobaczenia na V Rajdzie Noworocznym! CZUWAJ!

34 Gromada Zuchowa "Piraci" wraz z drużynową Dorotą Skrzeczkowską serdecznie dziękuje zaproszonym gościom za przybycie: hm. Ryszardowi Sobczakowi, hm. Annie Ci-chawa, hm. Danucie Sikorze, hm. Helenie Zawadzie, prezesowi i wiceprezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Korlino, Łącko, Łężek, Królewo "Razem" w Korlinie Pawłowi Sadowskiemu i Marii Lech - Szajner, dyrektor szkoły - Aleksandrze Kurek (również za udostępnienie bu-dynku szkolnego, ciepły posiłek oraz nieocenioną pomoc), kapeli ludowej "Pieńkowianie"; drużynowym, druhnom, zuchom i harcerzom za miłą i przyjazną atmosferę w czasie rajdu oraz rodzicom: p. Jolancie Pawlak, p. Emilii Szabelskiej, p. Magdalenie Walczak - Sadow-skiej oraz p. Ewelinie Potockiej za pomoc w przygotowaniu poczęstunku dla zaproszonych gości.


Piraci

W dniach 10 i 11 listopada pod opieką drużynowej Doroty Skrzeczkowskiej odbył się rajd 34 Gromady Zuchowej "Piraci" z Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie.
Celem spotkania było zachęcenie zaproszonych młodszych koleżanek i kolegów do wstąpienia do naszej gromady.

Zuchy i harcerze po przywitaniu się, przy wieczornym świeczowisku, śpiewali różne piosenki, pląsali wokół "ogniska", opowiadali o ciekawych przygodach, miło i aktywnie spędzając czas wolny.

Następnie wybrali się na poszukiwanie ukrytych karteczek z zadaniami przygotowanymi przez przybocznego- Mateusza Skrzeczkowskiego.
Wszystkie dzieci chętnie brały udział w organizowanych zabawach.

Podczas drugiego dnia wspólnie wybraliśmy się na spacer do lasu, a na zakończenie rajdu uczestniczyliśmy w pożegnalnym ognisku.
Zabawa była udana, a uczestnicy już pytają o kolejny wyjazd.

Poprawiono: piątek, 26, październik 2012 08:17

Cytat dnia

Za nic to jest, co umiesz, gdy nikogo nie nauczysz.

Przeszukaj stronę

strefa rodzica

Do wakacji pozostało

Courtesy of Go Mylo Countdown

 sukcesy

owoce w szkole plakat 2014

iko mleko

logo mm

Kto jest on-line?

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

Free business joomla templates